Seria EQ

Nowy wymiar klasy premium

Więcej informacji

Seria EQ – Modele

75" 4K ULTRA HD QUANTUM DOT TV™

75EQ7EA
  • 4K Ultra HD Android TV™ z technologią Quantum Dot

  • W pełni aluminiowa, wąska bezramkowa konstrukcja

  • HDMI 2.1 z funkcjami eARC i ALLM

  • Dolby Vision™ – standard HDR inspirowany wrażeniami kinowymi

75" 4K ULTRA HD QUANTUM DOT TV™

75EQ6EA
  • 4K Ultra HD Android TV™ z technologią Quantum Dot

  • W pełni aluminiowa, wąska bezramkowa konstrukcja

  • HDMI 2.1 z funkcjami eARC i ALLM

  • Dolby Vision™ – standard HDR inspirowany wrażeniami kinowymi

Technologie

Konstrukcja wysokiej jakości z pełnym aluminiowym korpusem

Ponadczasowy design i dopracowana stylistyka nowego telewizora firmy Sharp sprawią, że stanie się on harmonijnym dopełnieniem Twojego domowego wnętrza. Wykonany z eleganckiego stopu aluminium, bezramkowy ekran wydaje się niemal unosić nad powierzchnią, na której stoi. Do wyboru oddajemy w Twoje ręce dwa wspaniałe projekty: wysublimowaną czerń z żebrowaną osłoną głośnika oraz stylowe srebro, tym razem z osłoną perforowaną. W firmie Sharp jesteśmy przekonani, że telewizor to nie tylko wyświetlanie obrazów najwyższej jakości, ale także stylistyka i wysoka jakość wykonania. My zamknęliśmy te dwie cechy w jednej serii Sharp EQ.

Doskonały dźwięk i wyraźne dialogi dzięki wysokiej jakości systemowi dźwiękowemu Harman Kardon

Kolejnym celem przyświecającym konstruowaniu systemu audio było połączenie stylowego designu z funkcjonalnością. Kratka przedniego głośnika została zaprojektowana tak, aby zapewnić czysty i niczym niezmącony dźwięk. Wspólnie z firmą Harman/Kardon stworzyliśmy unikalny system audio „two-way” ze środkowym i wysokim tonem skierowanym do przodu oraz basem skierowanym w dół. Wysokie tony z łatwością docierają bezpośrednio do Twoich uszu, zapewniając krystalicznie czyste dialogi, podczas gdy niskie tony odbijają się od powierzchni, na której stoi telewizor, gwarantując bogatą, przestrzenną muzykę w tle. Wszystko to zamknięte w obudowie o pojemności blisko 500 ccm na kanał – wynik unikatowy nawet w świecie telewizorów. Co więcej, przeprojektowany zasilacz wzmacniacza umożliwił osiągnięcie współczynnika zniekształceń harmonicznych (THD) na poziomie około 1%. Jest to dziesięciokrotnie lepszy wynik niż w standardowych rozwiązaniach telewizyjnych.

Wsparcie dla najlepszych standardów dźwięku 3D – Dolby Atmos i DTS:X

Doskonały system audio telewizorów serii Sharp EQ został dodatkowo wzbogacony o najbardziej zaawansowane technologie dźwięku przestrzennego opartego na obiektach, Dolby Atmos i DTS:X. Dzięki nim Twój pokój wypełni się przestrzennym dźwiękiem, idealnie dopasowanym do aktualnie oglądanych transmisji.

Doskonałość kolorów i wysoka dynamika obrazu dzięki technologii Quantum Color

Nowa seria telewizorów Sharp EQ wykorzystuje ultranowoczesną matrycę VA LCD z bezpośrednim podświetleniem LED i warstwą Quantum Dot (Quantum Colour). Zapewnia to najszerszy zakres reprodukcji kolorów w telewizorach LCD obecnie dostępnych na rynku. Efekt? Perfekcyjne odwzorowanie kolorów wszystkich partii obrazu, nie – jak zwykle ma miejsce – wyłącznie tych najbardziej nasyconych. Znacząco poprawione przejścia tonalne, realistycznie odwzorowanie kolorów i odcieni skóry, niuansów błękitu nieba czy zieleni oceanu. Telewizory z serii Sharp EQ mogą odtworzyć nawet do 94% kolorów zestawu DCI.P3 i 78% zestawu BT.2020. To naprawdę oszałamiające rezultaty, a różnicę z pewnością dostrzeżesz gołym okiem!

Wysoka jasność (400-500 nitów) w celu zapewnienia najlepszych wrażeń HDR

Aby cieszyć się doskonałym obrazem HDR (High Dynamic Range), telewizor musi zapewniać także wysoki poziom jasności. Tylko wtedy możliwe jest dostrzeżenie pełnej głębi i szczegółów, zwłaszcza gdy na ekranie występują jednocześnie ciemniejsze i jaśniejsze strefy. Seria Sharp EQ zapewnia szczytową jasność 450-550 nitów. Co to oznacza dla Ciebie? Prawdziwie oszałamiające wrażenia wizualne podczas oglądania treści HDR.

Dolby Vision i obsługa 12-bitowej kolorowej zawartości HDR

Dolby Vision to jedno z najwyższych wcieleń standardu HDR. Pod wieloma względami przewyższa „zwykły” HDR, nie tylko liczbą bitów opisujących obraz. Przede wszystkim metadane Dolby Vision opisujące warunki oświetleniowe i kolorystyczne dostępne są dla każdej klatki osobno. Ma to szczególny wpływ na jakość materiałów pełnometrażowych, które są bogate zarówno w jasne, jak i ciemne sceny. Dla każdej z tych scen można zdefiniować osobne ustawienia, co zapewnia lepszą reprodukcję i percepcję scen. Obecnie praktycznie każda wiodąca platforma streamingowa oferuje filmy i seriale kompatybilne z Dolby Vision, a dzięki nowej serii Sharp EQ widz może doświadczyć ich w oszałamiającej jakości.

Estymacja i kompensacja płynnego ruchu obrazu AQUOS

Aby zapewnić doskonałą płynność obrazu, zwłaszcza w scenach z szybko poruszającymi się obiektami, telewizory z serii Sharp EQ są wyposażone w system wygładzania Aquos Motion. System sztucznej inteligencji zaimplementowany w ultrawydajnym procesorze obrazu analizuje obraz „klatka po klatce” z uwzględnieniem poruszających się obiektów i w razie potrzeby generuje dodatkowe klatki zwiększające płynność. Użytkownik ma pełną kontrolę nad systemem Aquos Motion, do tego stopnia, że „wizualni puryści”, chcący oglądać treści w pełnym kinowym stylu bez dodatkowego przetwarzania, mogą go wyłączyć.

Czujnik światła do automatycznej regulacji jasności

Telewizory z serii Sharp EQ zapewniają piękny i jasny obraz, który doskonale adaptuje się do warunków oświetlenia dynamicznie zmieniającego się w ciągu dnia otoczenia. Ręczne zmiany jasności bywają kłopotliwe, wieczorna sesja kinowa z pełną jasnością odpowiednią na środek pogodnego dnia niekoniecznie jest tym, czego oczekujesz. Dlatego nowy telewizor z serii Sharp EQ jest wyposażony w czujnik światła otoczenia, który automatycznie i inteligentnie dostosowuje podświetlenie i jasność matrycy. Funkcja automatycznego dostosowywania jasności ma jeszcze jedną istotną zaletę: oszczędza energię. Telewizory serii Sharp EQ doskonale wiedzą, które ustawienia są w danej chwili optymalne, zwiększając komfort oglądania i obniżając rachunki za energię. Widz nie musi nic robić – pozostaje mu tylko cieszyć się ulubionym programem.

Cztery wtyczki HDMI 2.1 i niskie opóźnienie wejścia zapewnia najwyższą jakość w grach

Wszystkie cztery porty HDMI telewizorów z nowej serii Sharp EQ są wyposażone w najnowszy i najszybszy standard HDMI 2.1, dzięki czemu każdy gracz może cieszyć się wszystkimi korzyściami zapewnianymi przez najnowsze połączenia wideo i audio, a także komputery i konsole. Oznacza to, że możesz skorzystać z rozszerzonej funkcji sprzężenia zwrotnego eARC, co jest ważne przy podłączaniu do soundbarów lub wzmacniaczy. Funkcja ALLM przełącza telewizor w tryb o małym opóźnieniu, wyłączając wszystkie funkcje przetwarzania końcowego po podłączeniu konsoli lub komputera. Wszystkie te funkcje znajdują się w nowej serii telewizorów Sharp EQ.

Obsługa gier Google Stadia

Gry to nie tylko PC i konsole. Istnieje również kilka usług online, które umożliwiają grę online, wykorzystując moc obliczeniową komputerów w chmurze dostawcy. Jednym z nich jest Google Stadia. Dzięki niemu i połączeniu o odpowiedniej przepustowości telewizor Sharp staje się platformą do gier oferującą najwyższej jakości grafikę w rozdzielczości UHD oraz najnowsze tytuły światowych liderów. Jednocześnie nie ma potrzeby, by wydawać duże pieniądze na konsolę lub PC najnowszej generacji. Podłącz dowolny gamepad lub konsolę do telewizora przez Bluetooth i zanurz się w cyfrowym świecie gier. Wszystko to w Twojej serii Sharp EQ.