Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD - 75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
Google TV 4K UHD
75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
75FQ8EG
 • 4K Ultra HD Google TV™ z technologią Quantum Dot

 • W pełni aluminiowa, wąska bezramkowa konstrukcja

 • HDMI 2.1 z funkcjami eARC, ALLM i VRR do 144 Hz

 • AQUOS Wireless Surround - kinowe wrażenia dźwiękowe

 • Dolby Vision IQ™ - kinowy HDR z regulacją jasności w pomieszczeniu

 • Dolby Atmos® – pełne wrażenia dźwiękowe 360°

 • Imersyjny kodek audio DTS:X

 • System głośników Hybrid HARMAN/KARDON®

 • Sterownik wideo AQUOS AI UltraClear

 • AQUOS Smooth Motion 144 Hz – technologia interpolacji klatek obrazu

 • Czujnik światła z systemem OPC (optyczne sterowanie obrazem)

Rozmiary:

Model 75FQ8EG to bezramkowy telewizor 4K Ultra High Definition 144Hz Quantum Dot Sharp Google TV™, z wyjątkową funkcjonalnością multimedialną i gamingową.

Model 75FQ8EG to bezramkowy telewizor 4K Ultra High Definition 144Hz Quantum Dot Sharp Google TV™, z wyjątkową funkcjonalnością multimedialną i gamingową.

Telewizor klasy premium z oszałamiającą jakością obrazu i niesamowitym dźwiękiem! Nowa opcja częstotliwości odświeżania 120/144 Hz i funkcja HDMI 2.1 VRR. Uwolnij pełny potencjał swojego telewizora do gier. Dzięki technologii Quantum Dot, kolory obrazu są bogate i wyglądają wizualnie oszałamiająco i żywo, szczególnie w przypadku treści HDR lub Dolby Vision.

Hybrydowy system dźwięku Harman/Kardon posiada unikalną konfigurację przetworników – głośniki wysokotonowe skierowane do przodu i głośniki niskotonowe skierowane do dołu. Połączenie zapewniające doskonałą czystość dźwięku i wierne odtwarzanie tonów niskich. Zaawansowane technologie DTS Virtual:X oraz Dolby Atmos oferują wirtualną wysokość dźwięku i wielokanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny, zapewniając najlepsze wrażenia kina domowego.

Zintegrowany asystent głosowy Google oferuje szybką i sprawną pomoc, a także ułatwia obsługę dzięki sterowaniu za pomocą poleceń głosowych.

 

Projekt premium z pełnym aluminiowym korpusem

Niezmienny design i doskonałe stylizacje sprawiają, że Twój nowy telewizor Sharp stanowi harmonijną część Twojego domu. Wykonany z eleganckiego stopu aluminium, bezramkowy ekran wydaje się unosić nad powierzchnią, na której stoi. W Sharp wierzymy, że telewizor nie tylko musi wyświetlać obrazy najwyższej jakości, ale także musi być stylowy i wykonany z materiałów najwyższej jakości. Seria Premium Sharp FQ.

Kolorowy świat przetwarzania obrazów przez sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja poprawia nasz świat i ulepsza doświadczenia z oglądania telewizji jak nigdy dotąd. Ale jak to działa w telewizorach? Algorytmy AI analizują treść klatka po klatce i wykrywają obiekty takie jak twarze, drzewa, budynki, niebo itp. Dla każdego wykrytego obszaru obiektu AI stosuje najlepsze zoptymalizowane ustawienia obrazu, a w rezultacie cała scena wygląda bardziej naturalnie, szczegółowo i kolorowo, z dostosowanym redukcją szumów, podświetleniem, nasyceniem lub kontrastem. Skutkuje to kolorami, które są bardziej naturalne, szczegóły są ostrzejsze, a ruch filmu jest płynniejszy. AI jest również używane do skalowania z 2K do 4K z lepszymi wynikami niż kiedykolwiek. To jest piękno przetwarzania obrazu przez AI!

Doskonały dźwięk i klarowne dialogi dzięki systemowi dźwiękowemu Harman Kardon o wysokiej wierności

Łączenie stylowego designu z funkcjonalnością było również celem podczas konstruowania systemu audio. Maskownica głośnika ukrywająca głośniki wysokotonowe jest zaprojektowana tak, aby zapewnić czysty i nieskrępowany dźwięk. Wspólnie z Harman / Kardon stworzyliśmy unikalny dwukierunkowy system audio z głośnikami średniotonowymi i wysokotonowymi skierowanymi do przodu oraz głośnikami basowymi skierowanymi w dół. Wysokie tony docierają bezpośrednio do Twoich uszu, zapewniając krystalicznie czyste dialogi, podczas gdy niskie tony odbijają się od powierzchni, na której stoi telewizor, dostarczając Ci bogatego, głębokiego basu. Wszystko to jest zamknięte w obudowach o pojemności ponad 500 ccm na kanał, co jest dość unikalne w świecie telewizorów. Ponadto, przeprojektowanie zasilania wzmacniacza umożliwiło osiągnięcie stosunku zniekształceń harmonicznych (THD) na poziomie około 1%, co jest dziesięć razy lepsze niż inne rozwiązania audio w telewizorach.

Pełne kinowe doświadczenie z AQUOS Wireless Surround

Telewizor z serii FQ jest kompatybilny z bezprzewodowym systemem surround AQUOS firmy Sharp, modułowym systemem, w którym sam decydujesz o stopniu zanurzenia. Wystarczy dodać subwoofer do głębszych basów lub głośniki tylne dla dźwięku przestrzennego w stylu teatralnym. Połączone, zapewniają pełne doświadczenie kinowe w Twoim salonie dzięki Dolby Atmos i DTS:X. Nie będziesz potrzebować dodatkowego oprogramowania ani zewnętrznych urządzeń - głośniki bezprzewodowe AQUOS Wireless Surround łączą się bezprzewodowo z telewizorem z serii FQ, co pozwala na ich dowolne rozmieszczenie w Twojej przestrzeni.

Wsparcie dla najlepszych standardów dźwięku 3D – Dolby Atmos i DTS:X

Wspaniały system audio telewizora Sharp serii FQ został jeszcze bardziej ulepszony dzięki najnowocześniejszym technologiom dźwięku przestrzennego opartego na obiektach, takim jak Dolby Atmos i DTS:X. Te technologie wypełniają Twój pokój dźwiękiem przestrzennym, który idealnie pasuje do tego, co aktualnie oglądasz.

Znakomite kolory i wysoka dynamika obrazu dzięki technologii Quantum Colour

Nowa seria Sharp FQ korzysta z ultranowoczesnego panelu VA LCD z bezpośrednim podświetleniem LED i warstwą Quantum Dot (QLED). Zapewnia ona najszerszy zakres reprodukcji kolorów obecnie dostępny w telewizorach LCD. Przekłada się to na doskonałą reprodukcję kolorów nie tylko najbardziej nasyconych części obrazu, ale także znacznie poprawia przejścia tonalne, realistycznie odtwarzając kolory i odcienie skóry, a także niuanse niebieskiego nieba czy zieleni oceanu. Telewizor z serii Sharp FQ może odtworzyć do 92% kolorów z zestawu DCI.P3 i do 78% z zestawu BT.2020. Są to naprawdę oszałamiające wyniki, które można zobaczyć gołym okiem!

Wysoka jasność (450-500 nitów) dla najlepszego doświadczenia HDR

Aby cieszyć się doskonałym obrazem HDR (High Dynamic Range), telewizor musi być w stanie zapewnić wysoki poziom jasności. Dopiero wtedy naprawdę można zobaczyć całą głębię i szczegóły, zwłaszcza gdy jednocześnie występują ciemniejsze i jaśniejsze strefy. Seria Sharp FQ dostarcza maksymalną jasność od 450 do 500 nitów. Daje to naprawdę oszałamiające wrażenia wizualne podczas oglądania treści HDR i Dolby Vision.

Dolby Vision IQ dla wsparcia treści HDR o 12-bitowej głębi kolorów

Dolby Vision IQ to jedna z najwyższych form standardu HDR. Przewyższa "zwykły" HDR pod wieloma względami, nie tylko pod względem liczby bitów opisujących obraz. Po pierwsze, Dolby Vision dostarcza metadane opisujące warunki oświetlenia i kolorów dla każdej pojedynczej klatki. Szczególnie wpływa to na jakość materiałów pełnometrażowych, które są bogate zarówno w sceny jasne, jak i ciemne. Dla każdej z tych scen można zdefiniować osobne ustawienia, co zapewnia lepsze odtwarzanie i percepcję scen. Dzisiaj prawie każda czołowa platforma streamingowa oferuje filmy i seriale kompatybilne z Dolby Vision, dzięki czemu możesz oglądać je na swoim nowym Sharp FQ series w oszałamiającej jakości.

AQUOS Motion - szacowanie i kompensacja ruchu dla płynnego obrazu ruchomego

Aby zapewnić doskonałą płynność obrazu, zwłaszcza w scenach z szybko poruszającymi się obiektami, telewizory Sharp serii FQ są wyposażone w system wygładzania ruchu Aquos Motion pracujący z częstotliwością odświeżania ekranu do 144Hz. Sztuczna inteligencja (AI) zaimplementowana w ultraefektywnym procesorze obrazu analizuje obraz "klatka po klatce", biorąc pod uwagę poruszające się obiekty i, jeśli to konieczne, generuje dodatkowe klatki, aby zwiększyć płynność. Użytkownik ma pełną kontrolę nad systemem AQUOS Motion, a dla purystów, którzy chcą oglądać treści bez dodatkowego przetwarzania - w pełnym stylu kinowym - można go wyłączyć.

Czujnik światła do automatycznej regulacji jasności

Telewizor Sharp serii FQ dostarcza pięknie jasne obrazy, ale warunki oświetlenia otoczenia zmieniają się dynamicznie w ciągu dnia, a ręczne zmiany jasności mogą być uciążliwe. Wieczorna sesja kinowa przy pełnej jasności odpowiedniej dla środka jasnego dnia niekoniecznie jest najlepszym doświadczeniem. Dlatego nowy telewizor Sharp serii FQ jest wyposażony w czujnik światła otoczenia, który automatycznie i inteligentnie dostosowuje podświetlenie i jasność panelu, co może być również używane w treściach Dolby Vision IQ HDR. Funkcja automatycznej jasności ma jeszcze jedną zaletę - oszczędza energię. Twój telewizor Sharp serii FQ wie dokładnie, które ustawienia są optymalne na dany moment, zwiększając Twój komfort i obniżając rachunki za energię. Nie musisz robić niczego innego, jak tylko cieszyć się swoim ulubionym programem.

Rozrywka, którą kochasz. Z niewielką pomocą od Google.

Przeglądaj ponad 400 000 filmów i odcinków telewizyjnych z różnych usług streamingowych - w jednym miejscu, zorganizowanych według gatunków i tematów, które cię najbardziej interesują. Odkrywaj nowe filmy i seriale na podstawie tego, co oglądałeś i co cię interesuje. Możesz nawet aktualizować listę do obejrzenia i kontrolować swój telewizor - wszystko z poziomu telefonu. Ponadto poproś Google Assistant o znalezienie filmów, uruchomienie aplikacji, odtwarzanie muzyki i sterowanie telewizorem - wszystko za pomocą głosu.

Dla ostatecznego doświadczenia z grami z czterema wejściami HDMI, niskim opóźnieniem wejścia i silnikiem gier 144Hz

Wszystkie cztery porty HDMI nowego telewizora z serii Sharp FQ są wyposażone w najnowszy i najszybszy standard HDMI, dzięki czemu możesz cieszyć się wszystkimi korzyściami wynikającymi z najnowszych połączeń wideo i audio, a także komputerów i konsol. Oznacza to, że możesz korzystać z rozszerzonej funkcji zwrotnej eARC, która jest ważna podczas podłączania do soundbarów lub wzmacniaczy dekodujących dźwięk przestrzenny Dolby Atmos lub dts:X. Funkcja ALLM przełącza telewizor w tryb o niskim opóźnieniu, wyłączając wszystkie funkcje post-processing, gdy podłączasz konsolę lub komputer. Nowoczesne konsole (XBOX Series X i PS5) można podłączyć do serii FQ za pomocą wejścia HDMI 120Hz. Uruchamianie gier z prędkością 120 klatek na sekundę nie tylko sprawia, że gry wyglądają płynnie w ruchu, ale także sprawia, że gry są bardziej responsywne, dzięki niższemu opóźnieniu wejścia i wyższej liczbie klatek na sekundę. Jeśli zamierzasz podłączyć do serii FQ komputer do gier, jest on gotowy na częstotliwość odświeżania 144Hz! Wszystkie te funkcje znajdziesz w nowym telewizorze z serii Sharp FQ.

Kontroluj telewizor za pomocą telefonu

Korzystaj z aplikacji Google TV do sterowania telewizorem bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Teraz możesz znaleźć coś świetnego do obejrzenia nawet wtedy, gdy sofa połknęła twoją pilot. A także możesz używać klawiatury telefonu do szybkiego wprowadzania skomplikowanych haseł, nazw filmów lub fraz do wyszukiwania.

Specyfikacja techniczna i funkcje
NAJWAŻNIEJSZE
 • 4K Ultra HD Google TV™ z technologią Quantum Dot
 • W pełni aluminiowa, wąska bezramkowa konstrukcja
 • HDMI 2.1 z funkcjami eARC, ALLM i VRR do 144 Hz
 • AQUOS Wireless Surround - kinowe wrażenia dźwiękowe
 • Dolby Vision IQ™ - kinowy HDR z regulacją jasności w pomieszczeniu
 • Dolby Atmos® – pełne wrażenia dźwiękowe 360°
 • Imersyjny kodek audio DTS:X
 • System głośników Hybrid HARMAN/KARDON®
 • Sterownik wideo AQUOS AI UltraClear
 • AQUOS Smooth Motion 144 Hz – technologia interpolacji klatek obrazu
 • Czujnik światła z systemem OPC (optyczne sterowanie obrazem)
75FQ8EG
Pliki do pobrania
Instrukcje    

Deklaracja zgodności

Quick Start Guides    

Quick Start Guides

Brochures

SW Downloads

Karta produktowa    

Deklaracja zgodności

Quick Start Guides

Brochures

SW Downloads

Zobacz podobne produkty
Google TV 4K UHD
75" 4K ULTRA HD 144Hz QUANTUM DOT SHARP GOOGLE TV™
75FQ5EG
 • 4K Ultra HD Google TV™ z technologią Quantum Dot
 • W pełni aluminiowa, wąska bezramkowa konstrukcja
 • HDMI 2.1 z funkcjami eARC, ALLM i VRR do 144 Hz
 • AQUOS Wireless Surround - kinowe wrażenia dźwiękowe
 • Dolby Vision IQ™ - kinowy HDR z regulacją jasności w pomieszczeniu
 • Dolby Atmos® – pełne wrażenia dźwiękowe 360°
Android TV 4K UHD
75" 4K ULTRA HD QUANTUM DOT SHARP ANDROID TV™
75EQ6EA
 • 4K Ultra HD Android TV™ z technologią Quantum Dot
 • W pełni aluminiowa, wąska bezramkowa konstrukcja
 • HDMI 2.1 z funkcjami eARC i ALLM
 • Dolby Vision™ – standard HDR inspirowany wrażeniami kinowymi
 • Dolby Atmos® – pełne wrażenia dźwiękowe 360°
 • Imersyjny kodek audio DTS:X
Android TV 4K UHD
75" 4K ULTRA HD QUANTUM DOT SHARP ANDROID TV™
75EQ7EA
 • 4K Ultra HD Android TV™ z technologią Quantum Dot
 • W pełni aluminiowa, wąska bezramkowa konstrukcja
 • HDMI 2.1 z funkcjami eARC i ALLM
 • Dolby Vision™ – standard HDR inspirowany wrażeniami kinowymi
 • Dolby Atmos® – pełne wrażenia dźwiękowe 360°
 • Imersyjny kodek audio DTS:X